Zwols Historisch Tijdschrift 2022-2

Door 18 juli 2022Nieuws

In dit nummer van het ZHT neemt Jan van de Wetering u mee op een wandeling uit het begin van de vorige eeuw langs de oude Kamperweg. Hij volgde de voetsporen van Combertus van Pot, die in 1900 een aantal op de historie gerichte wandelingen publiceerde in de Zwolsche Courant. Een andere bijdrage is van Harrie Hamstra. Hij beschrijft de geschiedenis van het buurtje ”de Bongerd” in Zwolle-zuid, dat dit jaar de vijfentwintigste verjaardag viert. Groen en jarig geldt ook voor volkstuinvereniging ”Ons Genoegen” Theo de Kogel schrijft over de tachtigjarige geschiedenis van deze volkstuinen aan de Schellerbergweg.
Wim Coster schrijft over Betje Jakobs uit de Koestraat, een zeldzame overlevende van de vernietigingskampen in Oost-Europa. Natuurlijk zijn er in dit nummer ook weer afleveringen uit onze vaste rubrieken, ”Kleurrijke Zwollenaren” (over Hendrikus Dinkelberg), ”Uit het Drostenhuis” (over het vaandel van de afdeling Zwolle van de ”Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht”) en ”(On) zichtbaar Zwolle Uitgelicht” (over boerenherberg de Hanekamp in de Wipstrik) te lezen. En wist U dat er in september weer een Grote Zwolle Quiz aankomt? Meer informatie hierover op de website en in het tijdschrift.