Zwolle in Zicht (1): Oplossing

Hier is de oplossing van Zwolle in Zicht (1). Wij vroegen u om een foto of tekening te maken op dezelfde plaats van een oude afbeelding. De openingstekening is van Jan Meijer. Hij maakte een tekening van een foto van de fabriek van IJzergieterij Wispelwey aan de Oude Gracht.  Eerder al tekende hij de vroegere Brakkensteeg in de Kamperpoort, met op de achtergrond armenschool het Zijltje. Hoe die plek er tegenwoordig uitziet zien we op een foto van Jacob Donze van Buurtmuseum de Kamperpoort. Erg veranderd is ook de skyline van Zwolle vanaf de Katerdijk gezien.

Gezicht op Zwolle. Tekening Harmen ter Borch, ca. 1650 (Rijksmuseum)

Vanaf de Katerdijk Foto Jan van de Wetering, juni 2020

Fabrieksgebouw IJzergieterij Wispelwey. ca. 1930

Achtergracht vanaf Burgemeester Drijbersingel. Foto Jan van de Wetering 2020

Kamperpoort, Brakkensteeg, ca. 1930. Eigen collectie.

Kop van Hoogh. Foto Jacob Donze, juni 2020.

Hier is nog eens de tekening van Jan Meijer van de Brakkensteeg. Op de oude foto van deze plek staat de familie Voges, zeer bekend in Zwolle.

Op de foto hieronder zien we wederom de Brakkensteeg, met de school en de Peperbus op de achtergrond. Die Peperbus is door de renovatie van de Kamperpoort uit zicht verdwenen.

Tot slot nog een afbeelding van het briefhoofd van de firma Wispelwey.

Eerder geplaatst: