Comité Zwolle is de trotste openingsstad van Open Monumentendag 2023

Deze 37ste editie van Open Monumentendag start spectaculairder dan ooit. Voor het eerst in de geschiedenis zal Open Monumentendag op de vrijdag (8 september) voorafgaand aan het weekend, een grootschalige publieksopening kennen. Deze opening vindt plaats in onze mooie binnenstad, als onderdeel van de Hanze-achtdaagse. Het centrale openingsprogramma wordt een samenwerking tussen diverse groepen in de stad, jongeren én ouderen. Deze vorm van co-creatie tussen verschillende generaties zal centraal staan in de openingsactiviteiten. Jongeren zijn immers de nieuwe generatie die het erfgoed op hun beurt weer door zullen geven. Het programma zal bestaan uit:

  • 19:00 – 23:00 uur – Maakmarkt rondom de Grote Kerk
  • 20:00 – 20:45 uur – Officiële opening op het Grote Kerkplein
  • 21:00 – 23:00 uur – Monumententour op diverse locaties

Voor een aantal onderdelen kan je reserveren. Klik hier om naar de ticketpagina te gaan.

Meer informatie informatie over Zwolle is te vinden op onze website https://erfgoed.zwolle.nl/