Na een restauratie van 3,5 jaar is  het Academiehuis in de Grote of St. Michaelskerk op 19 januari officieel geopend door Andries Heidema, commissaris van de Koning in Overijssel, en Peter Snijders, burgemeester van Zwolle.  De restauratie heeft ca. 4 miljoen gekost. De gewelfschilderingen zijn  schoongemaakt en hersteld , er zijn twee ingangen gerealiseerd, er is vloerverwarming aangelegd en een groot aantal banken zijn weggehaald, zodat er een open ruimte in het midden van de kerk is ontstaan. De restauratie van het monumentale Schnitgerorgel zal over enkele jaren worden afgerond.

Met de voltooiing van de restauratie en de opening van het Academiehuis heeft Zwolle weer een kloppend hart, aldus Andries Heidema. Het Academiehuis zal het kerkgebouw gaan gebruiken voor kunst, cultuur en ontmoeting.