Op initiatief van Evert Jan Entzinger van de werkgroep Historische Muurreclames Zwolle is onlangs een tegeltableau uit 1914 aan de Nieuwstraat gerestaureerd. Het tegeltableau met het opschrift ”Telephoonbureau” zit in de voorgevel van de voormalige telefooncentrale.

De eerste telefooncentrale van Zwolle stond aan de Praubstraat. In 1900 verhuisde de telefooncentrale naar de Nieuwstraat 52, waar in 1914 een geheel nieuwe centrale werd gebouwd, met de trotse naam ”Telephoonbureau” in de voorgevel. In 1933 werd de centrale te klein en werd een nieuwe automatische telefooncentrale aan de Parkstraat in gebruik genomen. In 1930 werd het pand aan de Nieuwstraat in gebruik genomen door de modezaak ”Maison Everts”, die de firmanaam liet aanbrengen over het oude opschrift van de telefooncentrale. In latere jaren werd het tegeltableau in wit overgeschilderd, waardoor de oorspronkelijk belettering niet meer zichtbaar was. Bij de restauratie hebben Evert Jan Entzinger en Henri Broekhaar de oude verflagen verwijderd en het oorspronkelijke opschrift ”Telephoonbureau” weer in ere hersteld. Op de locatie van een gat in het tableau waar vroeger een gevelkachel zat, worden de ontbrekende tegels weer aangebracht. Met de restauratie van deze muurreclame heeft Zwolle er weer een markant historische opschrift bijgekregen in het straatbeeld.