Lezing over Eli Heimans, museum ”ANNO” 11 december

Door 4 december 2022december 10th, 2022Agenda

Op zondag 11 december geeft Jan van de Wetering een lezing over Eli Heimans in museum Anno aan de Melkmarkt.

Bijna iedereen kent Jac. P. Thijsse maar de Zwolse Eli Heimans was als natuurbeschermer net zo belangrijk. De twee waren een ‘gouden duo’ en stonden aan de wieg van het Nederlandse natuuronderwijs.

Heimans groeit op in de Papenstraat als zoon van een zijdeverver. Als kind beklimt hij de Peperbus en raakt diep onder de indruk van het vergezicht. Hij gaat erop uit en ontdekt de natuur van de Weezenlanden, de Vecht en het Engelse Werk. Ook begint hij te tekenen en schrijven. Heimans wordt onderwijzer en geeft les aan armenschool Het Zieltje in de Kamperpoort. In 1882 krijgt hij een aanstelling in Amsterdam. Hier trekt hij er samen met zijn leerlingen op uit en schrijft een populair kinderboek en onderwijsboeken. In 1893 ontmoet hij collega Thijsse. Samen publiceren ze natuurgidsen (waarvoor ze zelf ook tekeningen maken) en krantenartikelen.

 

lezing over Eli Heimans : 11 december, aanvang 14.30 Gratis toegang, aanmelden lezing via: info@anno.nl

Over Eli Heimans is op dit moment meer te ontdekken in Museum ANNO als onderdeel van de tentoonstelling ”300 jaar Joods leven in Zwolle”.