Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Zwolse Historische Vereniging is een speciaal jubileumnummer uitgebracht van het Zwols Historisch Tijdschrift. In dit jubileumnummer is een selectie opgenomen van eerder verschenen artikelen, die volgens de redactie een representatief beeld geven uit de afgelopen jaren van het ZHT.  Annet-Bootsma-van Hulten, erelid van de ZHV, verzorgde de redactie van het jubileumnummer. Gekozen is voor artikelen over de Zwolse burgemeesters, Zwolle als wieg van politieke stromingen in de vorm van de persoon van Thorbecke, de Zwolse spoorweggeschiedenis, de Hanze, de Moderne Devotie en de Jodenvervolging tijdens de Tweede Wereldoorlog. Tussen deze artikelen zijn ”Iconische beelden” van Zwolle geplaatst, die alle ook een specifiek ”verhaal;” van Zwolle vertellen.