Wat gebeurde er allemaal in het monumentale pand aan de Potgietersingel 2 ? De rijke geschiedenis van dit huis, een nationaal familiedrama in optima forma en een opera in wording. Op 25 september zijn dit de ingrediënten voor twee verhalen rondom dit witgepleisterde gebouw.
Allereerst neemt bouwhistoricus Daan Wennips u mee in de bouwgeschiedenis van dit negentiende-eeuwse herenhuis. Achter de witgepleisterde muren gaat een nogal verrassende geschiedenis schuil, die door recent onderzoek aan het licht kwam. Daarna vertelt historicus Wim Coster over een bijzondere bewoonster van dit pand. Jeanette Pruimers-van Dedem, die hij portretteerde in zijn boek De Barones en de Dominee; een verboden liefde in de negentiende eeuw (1859).
Samen met musicus Hans Oosterwijk werkt hij aan de bewerking van dit boek tot een opera op basis van de muziek van La Forza del destino, van Giuseppe Verdi. Ee zo zal er op deze Erfgoedavond een samenspel van architectuur, historie en muziek te horen zijn.
De lezing begint om 20.00 uur, inloop vanaf 19.30. De toegang is gratis.
Locatie: boekhandel VanderVelde in de Broeren.
Aanmelding via: communicatie.zwolle@vanderveldeboeken.nl

Like ons!