In de erfgoedplatform lezing van 21 november a.s. staat Gesina Ter Borch centraal.
Haar leven en werk, maar ook haar visie op leven en dood, de samenleving en kunst komen aan de orde in twee exposés, onderbroken door een muzikale bijdrage van musici van ArtEZ. Omdat door ziekte de lezing van Henk Vijver moet worden uitgesteld, zullen Clazien Broekhoff en Bep van Ballegooie vanuit verschillende invalshoeken Gesina belichten.
Clazien Broekhoff doet dat met de titel: “Wat kon ze goed kijken”
Bep van Ballegooie zet het werk van Gesina in een groter perspectief met de titel “Gesina en Gezien worden”
We zijn blij dat de erfgoedlezing door kan gaan. De lezing van Henk Vijver organiseren we op een later moment
Gesina ter Borch (1631-1690), lid van de beroemde Zwolse kunstenaarsfamilie Ter Borch, heeft een groot aantal kunstwerken van haarzelf en van familieleden nagelaten. Zij kalligrafeerde, tekende en schilderde. Gesina tekende taferelen uit het dagelijks leven. Die tekeningen zijn met kennelijk plezier gemaakt, en met een scherp oog voor detail.
Aanvang: 20:00 uur, inloop vanaf 19:30 uur.
Vrijwillige bijdrage: Toegang is gratis, consumpties zijn voor eigen rekening. Een vrijwillige bijdrage voor de organisatie van de lezingen wordt op prijs gesteld.
Muziek: ArtEZ Conservatorium studenten omlijsten de meeste avonden met muziek.
Aanmelden: Mail naar communicatie.zwolle@vanderveldeboeken.nl. Vermeld hierin welke lezing je komt bezoeken, de datum en met hoeveel personen je komt.
Erfgoedplatform Zwolle
Deze avond wordt aangeboden door het Erfgoedplatform Zwolle; de overlegtafel waarin organisaties informatie uitwisselen en gezamenlijke activiteiten ontwikkelen. Deze organisaties zijn Academiehuis Grote Kerk, Van der Velde in de Broeren, St. Allemaal Zwolle en ANNO, Zwolse Historische Vereniging, Het Oversticht, Monumentenzorg/Archeologie gemeente Zwolle, St. Het Vrouwenhuis, Zwols Architectuur Podium, Vrienden van de Stadskern Zwolle, Basiliek en Emmanuelshuizen, Collectie Overijssel.

Like ons!