Lezing vrijdag 10 mei 2019: Eindelijk de IJssel! 200 jaar Willemsvaart

Door 6 mei 2019Agenda, Nieuws

Op 24 augustus 1819 werd de Willemsvaart, vernoemd naar Koning Willem I, officieel geopend. Zwolle kreeg daarmee haar lang gewenste rechtstreekse verbinding met de IJssel. Zompen, praamschuiten, kofjes en beurtschepen namen bezit van het water. Al snel bleek de Willemsvaart te smal en werden allerlei aanpassingen gedaan. De vaart heeft dienst gedaan tot het in 1964
door de opening van het Zwolle-IJsselkanaal zijn oorspronkelijke functie verloor.

Tegenwoordig is de Willemsvaart een belangrijke cultuurhistorische ader in de stad.
De toegangspoort tot de IJssel, het complex Katerveersluizen, is aangelegd in een schans. Het is daarmee een unieke combinatie van een waterbouwkundig werk en een vestingwerk. Tijdens deze avond nemen we u mee in de mooie historie van
de Willemsvaart.

Muziek: Janpieter Boudens en Erik Raayman
Organisatie: Monumentenzorg en Archeologie
gemeente Zwolle en Zwolse Historische
Vereniging
De lezing vindt plaats op vrijdag 10 mei 2019, bij Waanders In de Broeren, Achter de Broeren 1-3.

Inloop vanaf 19.30 uur,
Aanvang 20.00 uur.
Toegang is gratis, consumpties zijn voor eigen rekening.
.
Aanmelden:
u kunt zich aanmelden voor een lezing via Waanders In de Broeren
www.waandersindebroeren.nl/podium-en-exposities